سنگ انتخابات رد صلاحیت انتخابات ریاست جمهوری

سنگ: انتخابات رد صلاحیت انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران از بیرون شورا گزینش شود

کم نبودند که می درخواست کردند مهدی چمران را بعد از 15 سال کنار بگذارند و اگر محسن هاشمی شهردار و طبعا خارج شود چمران راه می یابد و چه بسا رأی دهندگانی سرخورده ش

شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران از بیرون شورا گزینش شود

شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران از بیرون شورا گزینش شود

عبارات مهم : ایران

کم نبودند که می درخواست کردند مهدی چمران را بعد از 15 سال کنار بگذارند و اگر محسن هاشمی شهردار و طبعا خارج شود چمران راه می یابد و چه بسا رأی دهندگانی سرخورده شوند…

به گزارش عصر ایران؛ انتخابات جمعه 29 اردیبهشت 1396 را تنها به خاطر رأی دوباره به حسن روحانی در کرسی ریاست جمهوری شگفتی ساز و تاریخی نمی شناسیم که در پایتخت کشور عزیزمان ایران و پاره ای شهرهای بزرگ دیگر همین واکنش‌ها در انتخابات شوراها نیز تکرار و در مفهوم سیاسی آن «تَکرار» شد.

شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران از بیرون شورا گزینش شود

در پایتخت کشور عزیزمان ایران تمام 21 عضو تازه بالای یک میلیون رای آوردند و همان اتفاقی که در هفتم اسفند 1394 سر زد و تمام 30 نامزد اصول گرا از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماندند اینجا هم تکرار شد و اصول گرایان شورای شهر را بعد از 15 سال از دست دادند و بدهید ترتیب عوض کردن باقر قالیباف با رکورد 12 سال شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران نیزبی هیچ شک و تردیدی قطعی است.

از این رو گمانه زنی بر سر گزینش شهردار تازه شروع شده است است.

کم نبودند که می درخواست کردند مهدی چمران را بعد از 15 سال کنار بگذارند و اگر محسن هاشمی شهردار و طبعا خارج شود چمران راه می یابد و چه بسا رأی دهندگانی سرخورده ش

شنیده ها حاکی از آن است که در این باره دو نظر وجود دارد:

نخست کسانی که به محسن هاشمی رفسنجانی نظر دارند و معتقدند اعتبار یک میلیون و هفتصد هزار رای و یادگار هاشمی فقید بودن و رابطه نزدیک با رییس جمهور روحانی به اضافه سال ها سابقه مدیریت مترو از او یک شهردار موفق می سازد کما این که در سال 1392 نیز اگر الهه راستگو نظر خود را عوض کردن نمی داد و با بعضی از اعضای ورزشکار توافقاتی صورت نمی پذیرفت او شهردار می شد. درآن وقت البته محسن هاشمی عضو شورای شهر نبود.

دیدگاه دوم ولی با گزینش محسن هاشمی مخالف است نه آن که او را گزینه مناسبی نداند که اگر نامزد و گزینش نشده بود قطعا گزینه نخست و مورد اجماع به حساب می آمد.

شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران از بیرون شورا گزینش شود

این مخالفت زیاد به این خاطر است که مردم به او جهت عضویت در شورای شهر و ایفای نقش تقنینی رأی داده اند نه جهت تصدی شهرداری و اجرا. مهم تر ولی این که با خروج محسن هاشمی از شورا مهدی چمران به عنوان عضو علی البدل وارد می شود.

این در حالی است که انگیزه بخشی از شرکت کنندگان راندن چمران و دوستان از شورای شهر بوده هست. چندان که در سال 92 در مخالفت با سعید جلیلی به حسن روحانی رأی دادند و در اسفند 94 می درخواست کردند حداد عادل و رفقا را از بهارستان بیرون کنند و در خبرگان نیز در پی جایگزینانی جهت آیت الله مصباح یزدی و محمد یزدی بودند.

کم نبودند که می درخواست کردند مهدی چمران را بعد از 15 سال کنار بگذارند و اگر محسن هاشمی شهردار و طبعا خارج شود چمران راه می یابد و چه بسا رأی دهندگانی سرخورده ش

این بار نیز کم نبودند که می درخواست کردند مهدی چمران را بعد از 15 سال کنار بگذارند و اگر محسن هاشمی خارج شود چمران به خیابان بهشت باز می گردد و بعید نیست صدا و سیما تنها سراغ او برود.

جدای این میراث باقر قالیباف جهت شهردار آتی شهری بدهکار است که دیگر امورآن به صرف تراکم فروشی اداره نمی شود.

شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران از بیرون شورا گزینش شود

ضمن این که انتساب به آیت الله فقید هاشمی رفسنجانی ملاحظاتی را تحمیل می کند.

از افکار عمومی این گونه استنباط می شود که محسن هاشمی را جهت شورا و نه شهرداری برگزیده اند و در بیرون از شورا گزینه هایی چون پیروز حناچی، نصرتی شهردار فعلی قزوین و محسن مهرعلیزاده وجود دارند که شهردار شدن آنان بافت شورا را بر هم نمی زند و به ورود مهدی چمران هم نمی انجامد.

نهایت این است که به جای احمد مسجد جامعی او را رای ریاست شورا برگزینند و همان نسبتی که در شرکت های تجاری بین رییس هیات مدیره و مدیر عامل برقرار است میان رییس شورای شهر و شهردار ترسیم کنند.

کوتاه این که حامیان شهردار شدن محسن هاشمی بر این موارد تأکید دارند:

حفظ برند هاشمی و زنده ماندن آن، تجربه محسن هاشمی در «مترو» که جلوه ای از مدیریت شهری هست، رای اول و بی سابقه و همکاری اصول گرایان به خاطر ورود عضو علی البدل (مهدی چمران). مخالفان نیز چنان که گفته شد ورود عضو علی البدل را باخواست رای دهندگان که شاید به قصد بیرون گذاشتن او به لیست امید رای داده اند مغایر می دانند.

مضافا به این که معتقدند شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران باید به نقش خدماتی خود بازگردد و حداکثر یک نهاد خدماتی – اجتماعی باشد و شایبه های کار سیاسی از این نهاد دور شود. ضمن این که گزینه های متعددی چون نام های پیش گفته مطرح اند و شاخص ترین آنها پیروز حناچی و دکتر نصرتی اند. اولی در حال حاضر معاون وزارت راه و شهرسازی است و از مدیران مسلط به مقولات شهری به حساب می آید و دومی نیز شهردار قزوین است و سابقه ای طولانی در این مسؤولیت دارد.

با این که بعضی مایل اند این اختلاف نظر را ذیل مسابقه درون اردوگاه اصلاحات توصیف کنند ولی به نظر می رسد استدلالات حامیان گزینش شهردار از بیرون شورا قابل قبول تر است.

یادمان باشد شورای شهر اول به خاطر خروج عبدالله نوری و ترور سعید حجاریان و گزینش جمیله کدیور به عنوان نماینده مجلس انسجام خود را از دست داد.

در همان شورای اول پیشنهاد سعید حجاریان گزینش یک صورت تازه و در آن وقت فخرین دانش آشتیانی بود ولی دیگر اعضا اصرار داشتند باید این خبر به جامعه انتقال یافته شود که مدیریت شهری با وجود از بین بردن کرباسچی دست خوش عوض کردن نمی شود و این بحث ها و ترساندن عبدالله نوری به گزینش مرتضی الویری انجامید.

در این شورا خوش بختانه همان آقای الویری عضو است و می تواند تجارب خود را انتقال یافته کند.

این توصیه را هم البته باید در نظر داشت که شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به یک زمین سوخته بدل شده است چون شهردار بعدی گرفتاری های بسیاری دارد و اگر آمار بدهی های کلان درست باشد کار دشواری دارد و ناچار است نهایت هماهنگی را با دولت و شخص رییس جمهور داشته باشد لیکن بسیاری از شیوه های قالیباف را نمی توان ادامه داد.

با این همه شهر دیگر طاقت تبدیل به یک کارگاه ساختمانی جهت پروژه های غالبا سودجویانه را ندارد.

شهر، شهرداری می خواهد که مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی را به اجرا بگذارد و راجع به مال ها ( پاساژهای بزرگ تجاری) تصمیم شجاعانه ای بگیرد و در جست و هوا منابع پایدار جهت بودجه شهرداری باشد.

نه تنها ریاست شورا که عضویت آن کم از شهرداری ندارد.

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | شهرداری | شورای شهر | محسن هاشمی | هاشمی رفسنجانی | مجلس شورای اسلامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs